Визначте масову часту домішок у зразку кальцій карбіду, з 200 г якого було одержано 56 л

ацетилену(н.у.)

Ответы на вопрос

Отвечает Семенко Алина.

Ответ:

20%

Объяснение:

Пишемо реакцію добування ацетилену

CaC₂ + 2H₂O = C₂H₂ + Ca(OH)₂

Рахуємо масу кальцій карбіду, який потрібен для добування 56 л ацетилену

m(CaC_2) = \dfrac{V(C_2H_2) \cdot M(CaC_2)}{V_M} = \dfrac{56 \cdot 64}{22.4} = 160\;g

Значить 40 г складають домішки. Рахуємо масову частку домішок

w(домішок) = m(домішок) / m(тех.)(CaC₂) = 40 / 200 = 0.2 або 20%