Органічна речовина містить 76% Карбону, 6,4% Гідрогену та 17% Оксигену. Відносна густина за

повітрям 3,24. Визначити молекулярну формулу.

Ответы на вопрос

Отвечает Ерёмшина Алиса.

Ответ:

Дано:

D(повітря)=3,24

W(C)=76%

W(H)=6,4%

W(O)=17%

(формула)-?

Mr(речовини)=D(повітря)*Mr(повітря)

Mr(речовини)=3,24*29=94 г/моль

C:H:O=W(C)/Ar(C):W(H)/Ar(H):W(O)/Ar(O)

C:H:O=76/12:6,4/1:17/16

C:H:O=6:6,4:1,0625 /:1,0625

C:H:O=6:6:1

C6H5OH

Mr(C6H5OH)=12*6+6+16=94 г/моль

Істина формула: C6H5OH-фенол