Помогите пожалуйста. До 80г суміші міді й цинку долили достатню кількість розчину оцтової кислоти.

Виділилось 8960 мл газу(н.у.) . Обчисліть масу міді в суміші металів.

Ответы на вопрос

Отвечает Сафронова Лиза.

Відповідь:

m(Cu)=m(суміші)-m(Zn)=80-26=54 г

Пояснення:

Дано: m(суміші)=80 г . V(H₂)=8960 мл=8.96л, m(Cu)-?

I. Аналізуємо, з оцтовою кислотою буде реагувати лише Zn, бо Cu - є малоактивним і не зможе витіснити гідроген.

II. Записуємо реакцію:

Zn + 2 CH₃COOH → H₂↑ + (CH₃COO)₂Zn

Ми бачимо, що кількість цинку і гідрогену, як 1:1

Тому n(Zn)=n(H₂)

n=m*Mr=V/Vm ; m=n*Mr

n(Zn)=8.96/22.4=0.4 моль

m(Zn)=0.4*65=26 п

m(Cu)=m(суміші)-m(Zn)=80-26=54 г

*Поставте найкраще, будь ласка :)