Цинк гідроксид масою 198 г розчинили в нітратній кислоті. Яка маса солі утворилася???


Ответы на вопрос

Отвечает Амвросов Глеб.

Ответ:

378г

Объяснение:

Zn(OH)2 + 2HNO3 = Zn(NO3)2 + 2H2O

M(Zn(OH)2)=99г/моль

n=m/M

n(Zn(OH)2) = 198г/99г/моль = 2 моль

Коэффициенты перед Zn(OH)2 и солью 1, т.е. n(Zn(OH)2)=n( Zn(NO3)2)

M( Zn(NO3)2) = 189г/моль

m=M*n

m( Zn(NO3)2) = 189*2 = 378г