До водного розчину, який містить аміноетанова кислоту, додали розчин масою 200 гз масовою часткою

натрій гідроксиду 40 %. Обчислити масу солі, що утворилася.

Ответы на вопрос

Отвечает Соловьёва Виолетта.

Відповідь:

m(NH₂-CH₂-COONa)=80*97/40=2*97=194 г

Пояснення:

Дано:  m(NaOH)=200 g , w(NaOH)=40% . m(солі)-?

I.  Запишемо рівняння:

NH₂-CH₂-COOH + NaOH NH₂-CH₂-COONa + H₂O

II.  За рівнянням видно, що реагенти у співвідношенні, як 1:1.

Тобто, n(NH₂-CH₂-COONa)=n(NaOH)

III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення :

n(E)=m(E)/Mr(E)

w(E)=m(E)/m(розчину) · 100%

m(E)=w(E)*m(розчину)  / 100%

m(NaOH)=200*40/100=80 g

Запишемо пропорцію:

\frac{m(NaOH)}{Mr(NaOH)} = \frac{m(NH_{2}-CH_{2}-COONa)}{Mr(NH_{2}-CH_{2}-COONa)}

m(NH₂-CH₂-COONa)=80*97/40=2*97=194 г

*Поставте найкраще, будь ласка :)