До водного розчину що містить ортофосфатну кислоту масою 49 г добавили натрій гідроксид масою 50 г

обчисліть масу середньої солі що утворилася внаслідок цього

Ответы на вопрос

Отвечает Крывда Настя.

Ответ:

82 грамма

Объяснение:

H3PO4 + 3NAOH = NA3PO4 + 3H20

n (H3PO4) = m/M = 49/98 = 0,5

n (NaOH) = m/M = 50/40 = 1,25

H3PO4 в недостатке и её количество вещества совпадает с Na3PO4

m (Na3PO4) = n*M = 0,5 * 164 = 82