Помогите пожалуйста , срочно нужно !!! Визначити вміст домішок в глюкозі (у %), якщо при спиртовому

бродінні 220 г її виділяється 51 л вуглекислого газ

Ответы на вопрос

Отвечает Вавилов Захар.

Ответ:

6.7%

Объяснение:

Пишемо реакцію

C_6H_{12}O_6 \to 2CO_2 + 2C_2H_5OH

Рахуємо кількість речовини вуглекислого газу

n(CO_2) = \dfrac{V(CO_2)}{V_M} = \dfrac{51}{22.4} = 2.28\;mol

Глюкози потрібно вдвічі менше, тобто 1.14 моль

Рахуємо масу глюкози

m(C_6H_{12}O_6) = n(C_6H_{12}O_6) \cdot M(C_6H_{12}O_6) = 1.14 \cdot 180 = 205.2\;g

Вся інша маса припадає на домішки, тобто 14.8 г

Рахуємо масову частку домішок

w = \dfrac{m(dom)}{m(C_6H_{12}O_6)} = \dfrac{14.8}{220} = 0.067\;(6.7\%)