Обчисліть кількість речовини оцтової кислоти C2H4O2 масою 300 г​


Ответы на вопрос

Отвечает Седухина Анюта.

Ответ:

.......................


Отвечает Вячеслав Ковальчук.

Ответ:

Відомо: m(С2Н4О2)=300 г. Знайти: n(С2Н4О2)-? Розв'язування: Кількість речовини обчислюємо за формулою: n=m/M, де M=Mr г/моль. Mr(C2Н4О2)=2•Ar(C)+4•Ar(H)+2•Ar(O)=2•12+4•1+2•16=60, тому M(C2H4O2)=60 г/моль. n(C2H4O2)=m(C2H4O2)/M(C2H4O2)=300 г : 60 г/моль = 5 моль. ІІ спосіб Mr(C2Н4О2)=2•Ar(C)+4•Ar(H)+2•Ar(O)=2•12+4•1+2•16=60, тому M(C2H4O2)=60 г/моль. Складаємо пропорцію і розв'язуємо її. 60 г оцтової кислоти - це маса 1 моль речовини C2Н4О2, тоді 300 г оцтової кислоти - це маса х моль речовини C2Н4О2. 60 г / 300 г = 1 моль / х моль, звідси х моль • 60 г = 1 моль • 300 г х = 1 моль • 300 г : 60 г х = 5 моль Відповідь: n(C2Н4О2)=0,1 моль