У разі дії 4 г сульфатної кислоти на 2,6 г цинку добули 0,7 л водню (н.у.). Визначтеоб'ємну частку

виходу продукту від теоретично можливого.

Ответы на вопрос

Отвечает Билецкий Илья.

Відповідь:

Пояснення :Zn+ H2SO4--> ZnSO4+ H2

1) v(Zn) = m/M=2,6/ 65= 0,04 моль

2) v(H2SO4)= m/ М= 4/ 98= 0,041- Zn  в недостатке. расчеты по нему

3) v теорит (H2)= v(Zn)=0,04 моль

4) V теорит (Н2)=v*Vm= 0,04*22,4= 0,896 л

5) η= Vпракn / V  теорит= 0,7/ 0,896=0,781 или 78,1%