Розчин ортофосфатної кислоти масою 50 г з масовою часткою кислоти 19,6% нейтралізували розчином

натрій гідроксиду масою 60 г .Обчисліть масову натрій гідроксиду в розчині Пожалуйста срочно надо​

Ответы на вопрос

Отвечает Елисеев Глеб.

Ответ: 20%

Объяснение:

H3PO4 + 3NaOH -> Na3PO4 + 3H2O

Знайдемо масу розчиненої речовини H3PO4:

m(H3PO4)=w*m(розчину)=0,196*50г=9,8г.

Розрахуємо через пропорцію масу розчиненої речовини NaOH:

m(NaOH)=9,8*3*40/98= 12г

Знайдемо масову частку NaOH у розчині:

w(NaOH)=m(р.р.)/m(р-ну)*100%=12/60*100%= 20%