Напишіть схему взаємодії дуже розведеної нітратної кислоти з а) магнісм; б) цинком Доберіть

коефіцієнти, використавши метод електронного балансу.​

Ответы на вопрос

Отвечает Анімушко Ксюша.

Ответ:

Объяснение:

4Mg + 10HNO3 = 4Mg(NO3)2 + N2O + 5H2O

Mg(0) -2e = Mg(+2)     4    ок-ие

в-ль

2N(+5) +8e = 2N(+)     1    в-ие

ок-ль

3Zn + 8HNO3 = 3Zn(NO3)2 + 2NO + 4H2O

Zn(0) -2e = Zn(+2)     3    ок-ие

в-ль

N(+5) +3e = N(+2)     2    в-ие

ок-ль