Обчисліть кількість речовини та число атомів оксигену що міститься в 67,2л сірчистого газу SO2​


Ответы на вопрос

Отвечает Юсупов Илья.

Ответ:

а) у 3 моль сірчистого газу SO2;

Відомо: n(SO2)=3 моль.  Знайти: n(O)-?; N(O)-?

Розв’язання:

В одній молекулі SO2 міститься 2 атоми Оксигену. Отже, в 3 моль сірчистого газу міститься 6 моль атомів Оксигену.

В 1 моль SO2 міститься 2 моль атомів Оксигену, тоді у 3 моль SO2 міститься у 3 рази більше моль атомів Оксигену, тобто, 3•2 моль=6 моль атомів Оксигену.

З формули n=N/NА, де NА - стала Авогадро і дорівнює 6∙ 1023 моль-1, знаходимо число атомів N=NА•n

N(О)=6∙ 1023 моль-1 • 6 моль=36∙ 1023.

Відповідь: ν(O)=6 моль, N(O)=36∙1023 атомів.

б) 40 г мідної окалини CuO.

Відомо: m(CuO)=40 г.

Знайти: n(O)-?; N(O)-?

Розв'язання:

n=m/M, де М=Mr г/моль.

Мг(СuO)=Ar(Cu)+Ar(O)=64+16=80.  М(CuO)=80 г/моль.

n(CuO)=40 г : 80 г/моль = 0,5 моль.

В одній формульній одиниці CuO міститься 1 атом Оксигену. Отже, в 0,5 моль мідної окалини міститься 0,5 моль атомів Оксигену.

З формули n=N/NА, де NА - стала Авогадро і дорівнює 6∙ 1023 моль-1, знаходимо число атомів N=NА•n

N(О) = 6∙1023 моль-1 • 0,5 моль= 3∙1023.

Відповідь: n(O)=0,5 моль, N(O)=3∙1023 атомів.