під час пропускання сульфур (IV) оксиду крізь розчин барій гідроксиду утворилась сіль масою 43,4 г.

обчисліть об'єм (н.у.) втраченого газу ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ауезова Дана.

Ответ:

Відомо: m(BaSO3)=43,4 г. Знайти: V(SO2)-?

Розв'язування:

І спосіб

Виразимо масу солі через кількість речовини (n=m/M, де M=Mr г/моль; Mr(BaSO3)=Ar(Ba)+Ar(S)+3•Ar(O)=137+32+3•16=217, M(BaSO3)=217 г/моль)

n(BaSO3)=m(BaSO3)/M(BaSO3)=43,4 г : 217 г/моль=0,2 моль

Записуємо рівняння реакції: Ва(ОН)2 + SO2 = BaSО3 + H2O

Співвідношення кількості реагентів (у молях) дорівнює співвідношенню відповідних коефіцієнтів у рівнянні реакції.

За рівнянням записуємо співвідношення кількості речовини сульфур (IV) оксиду і солі: n(SO2):n(BaSO3)=1:1, бачимо, що кількість речовини однакова, тому n(SO2)=n(BaSO3)=0,2 моль

Виразимо об'єм SО2 через кількість речовини (з формули n=V/VM, де VM-постійна величина і за н.у. чисельно дорівнює 22,4 л/моль, знаходимо об'єм V=n•VM)

V(SO2)=n(SO2)•VM=0,2 моль•22,4 л/моль=4,48 л

Відповідь: V(SO2)=4,48 л.

ІІ спосіб

Записуємо рівняння реакції: Ba(OH)2 + SO2 = BaSO3 + H2O

Співвідношення кількості реагентів (у молях) дорівнює співвідношенню відповідних коефіцієнтів у рівнянні реакції.

За рівнянням записуємо співвідношення кількостей речовини сульфур (IV) оксиду і солі: n(SО2)/1=n(BaSO3)/1

У цьому співвідношенні замінюємо кількість речовини сульфур (IV) оксиду на співвідношення об’ємів (n=V/VM, де VM- постійна величина і за н.у. чисельно дорівнює 22,4 л/моль), а кількість речовини cолі — на співвідношення мас (n=m/M, де M=Mr г/моль;  Mr(BaSO3)=Ar(Ba)+Ar(S)+3•Ar(O)=137+32+3•16=217, M(BaSO3)=217 г/моль)

V(SO2)/VM=m(BaSO3)/M(BaSO3)

Звідси виражаємо об'єм газу сульфур (IV) оксиду:

V(SO2)•М(BaSO3)=m(BaSO3)•VM, тому

V(SO2)=m(BaSO3)•VM:M(BaSO3)=43,4 г•22,4 л/моль:217 г/моль=4,48 л

Відповідь: V(SO2)=4,48 л.

Объяснение: