Обчисліть масову частку аргентум(|) нітрату в новому розчині, якщо до йогорозчину масою 40г з

масою речовини2г долили воду об'ємом 22 мл.​

Ответы на вопрос

Отвечает Лаврентьева Полина.

Ответ:

Відомо:

m(розчину)=40 г;

m(речовини)=2 г;

V(води)=22 мл.

W -?

І спосіб.

1. Знаходимо масу води за формулою: m = V•ρ,

де густина води ρ(води)=1 г/мл.

m(води) = 22 мл • 1 г/мл = 22 г.

Бачимо, що для води об'єм відповідає масі,

тому ця дія не є обов'язковою.

2. Знаходимо масу нового розчину:

m(н.розчину)=m(розчину)+m(води) =

= 40 г + 22 г = 62 г.

3. Знаходимо масову частку речовини

в новому розчині за формулою:

W=(m(речовини)/m(н.розчину))•100%

W= (2 г/62 г)• 100%= 0,032•100%=3,2%.

Відповідь: 0,032 або 3,2%.

ІІ спосіб.

1. Знаходимо масу води за формулою: m = V•ρ,

де густина води ρ(води)=1 г/мл.

m(води) = 22 мл • 1 г/мл = 22 г.

Бачимо, що для води об'єм відповідає масі,

тому ця дія не є обов'язковою.

2. Знаходимо масу нового розчину:

m(н.розчину)=m(розчину)+m(води) =

= 40 г + 22 г = 62 г.

3. Визначаємо масу речовини, що міститься

у 100 г розчину, тобто, масову частку. Для

цього складаємо пропорцію і розв'язуємо її:

у 62 г розчину - 2 г речовини

у 100 г розчину - х г речовини

62 г / 100 г = 2 г / х г,

тому х г • 62 г = 2 г • 100 г,

х = (2 г • 100 г) : 62 г = 3,2 г, тому

W= 3,2%

Відповідь: 3,2% або 0,032.

Объяснение:

Вроде так