Розрахуйте об’єм водню який утворюється під час взаємодії ортофасфатної кислоти з кальцієм масою 24

грами

Ответы на вопрос

Отвечает Сбродов Лёша.

Дано:

m(Ca) =24г

Найти:

V(H2)-?

Решение:

2H3PO4+3Ca=Ca3(PO4)2+3H2

n(Ca)=m/M=24г:40г/моль=0,6моль

M(Ca)=40г/моль

n(Ca)=n(H2)=0,6моль

V(H2)=n*Vm=0,6моль*22,4л/моль=13,44л