До 150 г амінооцтової кислоти додали достатню кількість барій гідроксиду. Напишіть формулу солі та

визначте ії масу. допоможіть будь ласка,Хімія.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ливак Ира.

Ответ:

Объяснение:

Дано:  

m(NH₂CH₂COOH) = 150 г

---------------------------------------  

m((NH₂CH₂COO)₂Ba)-?

Розв'язання:

2NH₂CH₂COOH + Ва(ОН)₂  = (NH₂CH₂COO)₂Ba + 2Н₂О

Визначаємо кількість речовини амінооцтової кислоти:  

M(NH₂CH₂COOH) = 75 г/моль  

n(NH₂CH₂COOH) = m/M = 150 г/75 г/моль = 2 моль

Визначаємо кількість речовини барію аміноацетату:  

M((NH₂CH₂COO)₂Ba) = 285 г/моль    

n(NH₂CH₂COO)₂Ba) = 0,5×n(NH₂CH₂COOH)  

n(NH₂CH₂COO)₂Ba) = 0,5×2 моль = 1 моль

Визначаємо масу барію аміноацетату:  

m(NH₂CH₂COO)₂Ba) = n(NH₂CH₂COO)₂Ba) × M(NH₂CH₂COO)₂Ba)  

m(NH₂CH₂COO)₂Ba) = 1 моль ×285 г/моль = 285 г

Відповідь: маса солі (NH₂CH₂COO)₂Ba (барій аміноацетат) дорівнює 285 г