Який обєм хлору (н.у) виділиться при взаємодії хлоридної кислоти з 1 кг манган діоксиду?


Ответы на вопрос

Отвечает Кокоткина Кристина.

m(MnO2) = 1 кг = 1000 г

4 HCl + MnO2 = MnCl2 + Cl2 + 2 H2O

M(MnO2) = 87 г/моль

n(MnO2) = m(MnO2) ÷ M(MnO2) = 1000 г ÷ 87 г/моль = 11.49 моль

n(Cl2) n(MnO2) = 11.49 моль

V = Vn × n

V(Cl2) = Vn × n(Cl2) = 22,4 л/моль × 11.49 моль = 257.38 л

Ответ: V(Cl2) = 257.38л