Зразок магній оксиду масою 0,1535 г розчинили в 40 см3 розчину хлоридної кислоти (Т НCl =0,003646

см3 ). Надлишок кислоти відтитрували розчином лугу об’ємом 5,50 см3 з Т = 0,004040 г/см3 . Який відсотковий вміст магній оксиду було у зразку?​

Ответы на вопрос

Отвечает Сагалакова Карина.

Ответ:

45.21%

Объяснение:

Избыток оттитрованной кислоты

СnV(HCl)=CnV(NaOH)

nэ(HCl)=CnV(NaOH)

Cn(NaOH)=(0.004040*1000)/40=0.101 моль-экв

nэ(HCl)=0.101*0.0055=0.0005555 моль-экв

Изначальное количество кислоты

m(HCl)=0.003646*40=0.14584 грамм

nэ(HCl)=0.14584/36.5=0.004 моль-экв

На навеску оксида магния затрачено

nэ(HCl)=0.004-0.0005555=0.0034445 моль-экв

fэ(MgO)=1/2 Mэ(MgO)=40.3/2=20.15 г-экв/моль

nэ(HCl)=nэ(MgO)

m(MgO)=0.0034445*20.15=0.0694 грамм

Массовая доля оксида магния

W(MgO)=0.0694/0.1535=0,4521 - 45.21%