Вирішити задачу. При взаємодії нітратної кислоти (масою 12,6 г) з калій сульфідом виділився газ.

Знайти об'єм цього газу.

Ответы на вопрос

Отвечает Бадалов Даниил.

12,6 г                                     Х л

2HNO+ KS  ---> 2KNO + HS

 n=2моль                               n=1моль

 М=1+14+(16*3)=63г/моль     Vm=22,4л/моль

 m=2*63=126г                       V=1*22,4=22,4л

\frac{12,6}{126}  = \frac{x}{22,4}    =>   x= \frac{12,6*22,4}{126} = 2,24л

Об'єм газу H₂S дорівнює 2,24л

ДОПОВНЕННЯ:

n - кількість речовини(іноді позначаеться символом V із закругленням)

M - малярна маса речовини, знаходиться при додаванні даної кількості елементів у сполуці

m - маса сполуки, знаходиться за формулою n*М

Vm завжди дорівнює 22,4г/моль (це стале число)

V - об'єм, який знаходиться за формулою n*Vm (але це об'єм на моль у рівнянні, а нам потрібен був загальний об'єм)

Задача рішена за методом стовпців, кожен стовпець прирівняний до тої сполуки, яка дана в умові задачі.