Змішали розчин глюкози масою 50 г з масовою часткою розчиненої речовини 20 % і розчин масою 200 г з

масовою часткою глюкози 10 %. Обчисліть масову частку глюкози у виготовленому розчині. СРОЧНО 46 БАЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Кабаш Диана.

Ответ:

Відомо:m1(розчину)=50 г; W1(глюкози)=20%;

m2(розчину)=200 г; W2(глюкози)=10%.

Знайти:

Wн(глюкози) -?

Розв'язання:

1. З формули W(р.р.)=(m(р.р.)/m(розчину))•100% знаходимо масу розчиненої речовини у першому і другому розчинах

m(р.р.)=W(р.р.)•m(розчину):100%

m1(глюкози)=W1(глюкози)•m1(розчину):100%=20%•50 г:100%=10 г.

m2(глюкози)=W2(глюкози)•m2(розчину):100%=10%•200 г:100%=20 г.

2. Знаходимо масу новоутвореного розчину:

mн(розчину)= m1(розчину)+m2(розчину)= 50 г + 200 г = 250 г.

3. Знаходимо масу речовини в новоутвореному розчині:

mн(глюкози)= m1(глюкози)+m2(глюкози)= 10 г + 20 = 30 г.

4. Знаходимо масову частку глюкози в новоутвореномуу розчині за формулою:

Wн(глюкози)=mн(глюкози)/mн(розчину)= 30 г/250 г= 0,12 або 12%.

Відповідь: 0,12 або 12%.