Обчисліть масу Гідрогену, що входить до складу сульфітної кислоти масою450г.


Ответы на вопрос

Отвечает Чепкасов Денис.

Объяснение:

Відомо: m(H2SO4)=4,9 г. Знайти m(SO3)-?

Розв'язування:

І спосіб

Виразимо масу H2SO4 через кількість речовини (n=m/M, де M=Mr г/моль;

Mr(H2SO4)=2•Ar(H)+Ar(S)+4•Ar(O)=2•1+32+4•16=98, тому М(H2SO4)=98 г/моль)

n(H2SO4)=m(H2SO4)/M(H2SO4)=4,9 г : 98 г/моль=0,05 моль.

Записуємо рівняння реакції: SО3 + Н2О = Н2SО4

Співвідношення кількості реагентів (у молях) дорівнює співвідношенню відповідних коефіцієнтів у рівнянні реакції.

За рівнянням реакції записуємо співвідношенням кількості речовини сульфур (VI) оксиду і сульфатної кислоти: n(SO3):n(Н2SO4)=1:1, бачимо, що кількості речовин однакові, тому n(SO3)=n(H2SO4)=0,05 моль

З формули n=m/M, де М=Mr г/моль, знаходимо масу m=n•M

Mr(SО3)=Ar(S)+3•Ar(O)=32+3•16=80, тому М(SО3)=80 г/моль

m(SО3)=n(SО3)•M(SО3)=0,05 моль•80 г/моль=4 г

Відповідь: m(SО3)=4 г.

ІІ спосіб

Записуємо рівняння реакції: SО3 + Н2О = Н2SО4

Співвідношення кількості реагентів (у молях) дорівнює співвідношенню відповідних коефіцієнтів у рівнянні реакції.

За рівнянням записуємо співвідношення кількостей речовини сульфур (VІ) оксиду і сульфатної кислоти: n(SO3)/1=n(Н2SO4)/1

У цьому співвідношенні замінюємо кількість речовини сульфур (VІ) оксиду і сульфатної кислоти на співвідношення мас (n=m/M, де M=Mr г/моль;

Mr(SО3)=Ar(S)+3•Ar(O)=32+3•16=80, тому М(SО3)=80 г/моль,

Mr(H2SO4)=2•Ar(H)+Ar(S)+4•Ar(O)=2•1+32+4•16=98, тому М(H2SO4)=98 г/моль)

m(SO3)/М(SO3)=m(H2SO4)/M(H2SO4)

Звідси виражаємо масу сульфур (VІ) оксиду:

m(SО3)•М(H2SO4)=М(SО3)•m(H2SO4), тому

m(SO3)=М(SO3)•m(H2SO4):M(H2SO4)=80 г/моль•4,9 г:98 г/моль=4 г

Відповідь: m(SО2)=4 г.