9. Які маси розчинів з масовими частками сульфатної кислоти H2SO4 50 % та 10 % необхідно змішати,

щоб отримати 800 г розчину з масовою часткою розчиненої речовини 25 %?

Ответы на вопрос

Отвечает Автономов Кирилл.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w1 = 10%

w2 = 50%

mр-ну = 800 г

w3 = 25%

Найти: m1-? m2-?

1. За правилом діагоналей визначаємо масові співвідношення вихідних розчинів:

10             25   | 5

  \          /

      25

/            \

50             15   | 3

2. Знайдемо скільки частин становить маса розчину

5 + 3 = 8

3. Обчислимо яка маса припадає на одну частину розчину

800 : 8 = 100 г

4. Знайдемо маси вихідних розчинів:

100 * 3 = 300 г 50% р-ну.

100 * 5 = 500 г 10% р-ну.