до розчину масою 250 г з масовою часткою калій нітрату 20% додали розчин тієї ж речовини масою 350

г з масовою часткою 0,5. обчисліть масову частку калій натрату в новому утвореному розчині (у %)

Ответы на вопрос

Отвечает Савина Полина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁(р-нKNO₃) = 250 г

w₁(KNO₃) = 20% = 0,2

m₂(р-нKNO₃) = 350 г

w₂(KNO₃) = 0,5

Найти: w(KNO₃) - ?

Знайдемо масу KNO₃ в першому  і другому розчині:

m₁(KNO₃) =  m₁(р-нKNO₃) * w₁(KNO₃) = 250 * 0,2 = 50 г

m₂(KNO₃) = m₂(р-нKNO₃) * w₂(KNO₃) = 350 * 0,5 = 175 г

Обчислимо масу KNO₃:

m(KNO₃) = m₁(KNO₃) + m₂(KNO₃) = 50 + 175 = 225 г

Маса нового розчину складає:

m₁(р-ну) + m₂(р-ну) = 250 + 350 = 600 г

Обчислимо масову частку KNO₃ в новому розчині

w(KNO₃) = m(KNO₃) / m(р-ну) * 100% = 225/600 = 37,5%