Етин об"ємом 12л. (н.у) вступив у реакцію повного бромування. Обчисліть об"єм брому, що

прореагував, та об"єм утворенного продукту (н.у)

Ответы на вопрос

Отвечает Денисеня Ваня.

Ответ:

Обчислення об'єму хлору.

[email protected]

Етен об"ємом 3 л (н.у) вступив у реакцію хлорування. Обчисліть об"єм хлору, що прореагував, та об"єм утворенного продукту (н.у)

Для вирішення цієї задачі ми повинні знати реакційну рівняння хлорування етену та його молярну масу.

Реакційне рівняння для хлорування етену може бути записано як:

C2H4 + Cl2 -> C2H4Cl2

З цього рівняння ми бачимо, що один моль етену реагує з одним мольом хлору, утворюючи один моль 1,2-дихлоретану.

Молярна маса етену складає 28 г/моль, а об'єм етену дорівнює 3 літрам або 0,003 м³ (в нормальних умовах, НУ).

Тепер, щоб обчислити об'єм хлору, необхідний для реакції з 3 літрами етену, ми можемо використовувати стехіометрію реакції та ідеальний газовий закон.

За ідеальним газовим законом, об'єм газу, що бере участь у реакції, залежить від кількості речовини газу, яка вимірюється в молях:

V = n * (RT/P)

де V - об'єм газу в м³, n - кількість речовини газу в молях, R - універсальна газова стала (8,314 Дж/(моль·К)), T - температура в Кельвінах, P - тиск в паскалях.

У цій задачі ми можемо припустити, що температура та тиск залишаються сталими (нормальні умови), тоді ми можемо спрощену формулу:

V = n * 0.0224 м³/моль

де 0,0224 м³/моль - об'єм моля газу при стандартних умовах.

Тепер ми можемо обчислити кількість речовини етену в молях:

n(C2H4) = m/M = 3/28 = 0.107 моль

За стехіометрією реакції між етеном та хлором, ми знаємо, що один моль етену вимаг

[email protected]

Етин об"ємом 12л. (н.у) вступив у реакцію повного бромування. Обчисліть об"єм брому, що прореагував, та об"єм утворенного продукту (н.у)

Для вирішення цієї задачі ми повинні знати реакційне рівняння бромування етину та його молярну масу.

Реакційне рівняння для бромування етину може бути записано як:

C2H2 + Br2 → C2H2Br2

З цього рівняння ми бачимо, що один моль етину реагує з одним мольом брому, утворюючи один моль 1,2-диброметану.

Молярна маса етину складає 26 г/моль, а об'єм етину дорівнює 12 літрам або 0,012 м³ (в нормальних умовах, НУ).

Тепер, щоб обчислити об'єм брому, необхідний для реакції з 12 літрами етину, ми можемо використовувати стехіометрію реакції та ідеальний газовий закон.

За ідеальним газовим законом, об'єм газу, що бере участь у реакції, залежить від кількості речовини газу, яка вимірюється в молях:

V = n * (RT/P)

де V - об'єм газу в м³, n - кількість речовини газу в молях, R - універсальна газова стала (8,314 Дж/(моль·К)), T - температура в Кельвінах, P - тиск в паскалях.

У цій задачі ми можемо припустити, що температура та тиск залишаються сталими (нормальні умови), тоді ми можемо спрощену формулу:

V = n * 0.0224 м³/моль

де 0,0224 м³/моль - об'єм моля газу при стандартних умовах.

Тепер ми можемо обчислити кількість речовини етину в молях:

n(C2H2) = m/M = 12/26 = 0.462 моль

За стехіометрією реакції між етином та бромом, ми знаємо, що один моль етину вимагає один