Обчисліть об’єм розчину калій гідроксиду( масова частка калій гідроксиду 20% , густина 1,19г/мл),

необхідного для повного поглинання вуглекислого газу, що виділився при згоранні 8,4л бутану. Дам 50 балов!!! Буду дуже дуже вдячна

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(KOH) = 20% або 0,2

ρ = 1,19г/мл

V(C4H10) = 8,4л

Найти: V(KOH) - ?

Складемо РХР згорання бутану:

2C4H10 + 13O2 → 8CO2 + 10H2O

Знайдемо кількість речовини:

n(C4H10) = V(C4H10)/ Vm = 8,4/22,4 = 0,375 моль

З РХР бачимо, що n(CO2) = 4 n(C4H10) = 4 * 0,375 = 1,5 моль

2KOH + СО2  →  K2CO3 + H2O

З РХР бачимо, що n(KOH) = 2*n(CO2) = 2 * 1,5 = 3 моль

М(КОН) = 39 + 16 + 1 = 56 г/моль

m(р-нKOH) = n(KOH) * М(КОН) = 3 * 56 = 168 г

Знайдемо масу КОН у розчині:

m(KOH) = m(р-нKOH)/w(KOH) = 168/0,2 = 840 г

Обчислимо об’єм розчину калій гідроксиду:

V(KOH) = m(KOH)/ρ = 840/1,19 ≈ 706 мл ≈ 0,71 л