Складіть формулу оксиду, якщо масова частка Фосфору 56, 4%. Знайти формулу сполуки, якщо масова

частка Карбону - 39,98 %, Гідрогену - 6,6%, Оксигену - 53,2%.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бекбаева Жазира.

Ответ:

Объяснение:

1)

Знайдемо масовучастку Оксигену:

w(O) = 100% - w(P) = 100% - 56,4 % = 43,6%

Знайдемо кількість речовини елементів оксиду:

n(P) = w(Р)/M(P) = 56,4/31 = 1,819 моль

n(О)= w(О)/M(О) = 43,6/16 = 2,7125 моль

n(P) : n(О) = 1,819 : 2,7125

Індекси мають бути цілі числа, тому розділимо на менший , тобто 1,819 і отримаємо :

n(P) : n(О) = 1 : 1,5

тепер помножимо на 2  n(P) : n(О) = 2 : 3

Отже формула оксиду: Р2О3

№2

n(С) = w(С)/M(С) = 39,98/12 = 3,33моль

n(Н) = w(Н)/M(Н) = 6,66/1 = 6,66 моль

n(О)= w(О)/M(О) = 53,28/16 = 3,33 моль

n(С) : n(Н) : n(О) = 3,33 : 6,66 : 3,33   | : 3,33

n(С) : n(Н) : n(О) = 1 : 2 : 1

Отже формула сполуки: СН2О