Який об'єм хлору витратиться на хлорування 5,6л етану до дихлороетану? СРОЧНО ДАЮ 100 БАЛЛОВ


Ответы на вопрос

Отвечает Серёдкина Дарья.

Ответ:

Для визначення об'єму хлору, що витратиться на хлорування етану до дихлороетану, потрібно знати стехіометричне співвідношення реакції.

Реакція хлорування етану має такий вигляд:

C2H6 + 2Cl2 → C2H4Cl2 + 2HCl

Тут видно, що на один мол етану потрібно 2 моля хлору. Щоб знайти кількість молів етану, необхідно розділити заданий об'єм на його молярний об'єм при стандартних умовах, який дорівнює 22,4 л/моль:

n(C2H6) = V/VM = 5,6/22,4 = 0,25 моль

Отже, для хлорування 0,25 моль етану потрібно 0,5 моль хлору. Об'єм хлору можна знайти, використовуючи формулу для розрахунку об'єму газу за заданої кількості молей і при стандартних умовах:

V(Cl2) = n(Cl2) × VM(Cl2) = 0,5 × 22,4 = 11,2 л

Отже, для хлорування 5,6 л етану до дихлороетану потрібно 11,2 л хлору.

Объяснение: