Яка маса кальцій карбонату утвориться внаслідок взаємодії 20 л карбон(IV) оксиду , що містить 5 %

домішків, з вапняковою водою, якщо вихід продукту реакції від теоретично можливого становить 80%? Будь ласка, дуже потрібно!

Ответы на вопрос

Отвечает Лукманова Анжела.

Ответ:Спочатку необхідно знайти масу кальцію, який бере участь у реакції, використовуючи об'єм газу карбон(IV) оксиду (CO2) та його вміст у суміші.

Оскільки об'єм газу приведений до стандартних умов (температура 0 °C та тиск 1 атм), можемо скористатися формулою ідеального газу:

PV = nRT,

де P - тиск, V - об'єм, n - кількість речовини (у молях), R - універсальна газова стала, T - температура.

Відомо, що об'єм газу дорівнює 20 л, температура 0 °C переводимо до кельвінів (273 К), а тиск стандартний - 1 атм. Універсальна газова стала R дорівнює 0,0821 л⋅атм/(моль⋅K).

Таким чином, можемо обчислити кількість молей газу:

n = PV/RT = (1 atm) * (20 L) / (0.0821 L⋅атм/(моль⋅K) * 273 K) = 0.92 моль

Оскільки вихід продукту реакції становить 80%, теоретично можлива кількість продукту дорівнює:

n(CaCO3) = 0.8 * n(CO2) = 0.8 * 0.92 моль = 0.736 моль

Тепер можемо обчислити масу кальцію, який бере участь у реакції, знаючи масову частку кальцію у вапняковій воді. Зважаючи на формулу вапнякової води Ca(OH)2, можна обчислити масову частку кальцію:

Молярна маса Ca(OH)2:

1 * 40.08 (Ca) + 2 * 16.00 (O) + 2 * 1.01 (H) = 74.10 г/моль

Масова частка кальцію:

40.08 г/моль / 74.10 г/моль = 0.541

Отже, кількість кальцію, що бере участь у реакції, дорівнює:

n(Ca) = n(CaCO

поставте спасибо пожалуйста