Елемент з Гідрогеном утворює летку водневу сполуку складу RH 4 . Масова частка елемента в його

вищому оксиді дорівнює 46,67 %. Визначте елемент.

Ответы на вопрос

Отвечает Силантьева Дана.

Объяснение:

Елемент з Гідрогеном утворює летку водневу сполуку складу RH4, це елемент IV групи, вищий оксид RO2. Mr(RO2) = x+2•16=x+32

w(R)=Ar(R)/Mr(RO2)

0.4667 = x/(x+32)

0.4667•(x+32)=x

x-0.4667x = 0.4667•32

0.5333x=14,9344

x=28 Si, кремній.

Переверяємо:

w(Si)=Ar(Si)/Mr(SiO2) = 28/(28+2•16)= 28/60= 0.4667 (46.67%)