Який об'єм газу, що виділиться при взаємодії 20% розчину натрій гідрогенкарбонату масою 84 г з

етановою кислотою? дам40 балів​

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Для вирішення цієї задачі потрібно спочатку скласти рівняння реакції між натрій гідрогенкарбонатом (NaHCO3) та етановою кислотою (CH3COOH), яке виглядає наступним чином:

NaHCO3 + CH3COOH → NaCH3COO + CO2 + H2O

З цього рівняння можна побачити, що при кожній молекулі NaHCO3, яка взаємодіє з молекулою CH3COOH, утворюється одна молекула газу CO2.

Маса 20% розчину NaHCO3, яку ми використовуємо, складає 84 г * 0.2 = 16.8 г.

За молярною масою NaHCO3 (84 г/моль) знаходимо кількість моль речовини:

n(NaHCO3) = m/M = 16.8 г / 84 г/моль = 0.2 моль NaHCO3

Так як реакційна стехіометрія показує, що кожна молекула NaHCO3 утворює одну молекулу газу CO2, то кількість молекул CO2, що утворяться, також буде 0.2 моль.

Знаходимо об'єм газу CO2, використовуючи ідеальний газовий закон:

V = nRT/P

де V - об'єм газу, T - температура, P - тиск, R - універсальна газова стала.

Припустимо, що реакція відбувається за стандартних умов тиску та температури, тоді T = 273 K, P = 1 атм, R = 0.0821 латм/(мольК).

Підставляємо в формулу та отримуємо:

V = 0.2 моль * 0.0821 латм/(мольК) * 273 K / 1 атм = 4.3 л

Отже, об'єм газу CO2, який утвориться при взаємодії 20% розчину NaHCO3 масою 84 г з етановою кислотою, дорівнює 4.3 л.