❗даю 20❗ У реакцію з водою вступив кальцій масою в реакцію; б) об'єм водню, що виділився (н. у.);

в) масу гідроксиду , що утворився. 8 г. Обчисліть: а) кількість речовини води, що вступила​

Ответы на вопрос

Отвечает Федорченко Варя.

Ответ:Запишемо хімічну реакцію взаємодії кальцію з водою:

Ca + 2H₂O → Ca(OH)₂ + H₂

За вихідними даними маса кальцію, що взяла участь в реакції, становить 8 г. Знайдемо кількість речовини кальцію:

n(Ca) = m(Ca) / M(Ca) = 8 г / 40.08 г/моль ≈ 0.199 моль

Захотівши обчислити об'єм водню, що виділився (н. у.), візьмемо до уваги, що водень утворюється у два рази більшій кількості, ніж кальцій:

n(H₂) = 2n(Ca) = 2 × 0.199 моль = 0.398 моль

За стандартних умов (н. у.) об'єм 1 моль газу дорівнює 22,4 л, тому об'єм водню, що виділився, дорівнює:

V(H₂) = n(H₂) × 22.4 л/моль ≈ 8.92 л

Нарешті, знайдемо масу гідроксиду, що утворився. Кількість речовини гідроксиду дорівнює кількості речовини кальцію:

n(Ca(OH)₂) = n(Ca) = 0.199 моль

Молярна маса гідроксиду кальцію складає 74,09 г/моль, тому маса гідроксиду, що утворився, становить:

m(Ca(OH)₂) = n(Ca(OH)₂) × M(Ca(OH)₂) = 0.199 моль × 74.09 г/моль ≈ 14.74 г

Отже, відповіді на запитання:

а) кількість речовини води, що вступила: для 1 моля кальцію потрібно 2 молі води, тому кількість речовини води дорівнює 2 × 0.199 моль = 0.398 моль.

б) об'єм водню, що виділився (н. у.): 8.92 л.

в) маса гідроксиду, що утворився: 14.74 г.

Объяснение: КОРОТКИЕ ОТВЕТЫ В КОНЦЕ