Обчисліть відносні молекулярні маси оксидів: А) В2О3; Б) Nа2О.


Ответы на вопрос

Отвечает Климов Сергей.

Ответ:

a) Mr(В₂О₃)=70

б) Mr(Nа₂О)=62

Объяснение:

Обчисліть відносні молекулярні маси оксидів: А) В₂О₃; Б) Nа₂О.

Алгоритм обчислення відносної молекулярної маси

1. За періодичною системою знайди символи хімічних елементів і запиши заокруглені значення їх відносних атомних мас.

2. Ці значення помнож на число атомів елемента (на індекс).

3. Додай маси атомів усіх елементів - це і буде відносна молекулярна маса сполуки.

а)

В₂О₃

Ar(B)=11

Ar(O)=16

Mr(В₂О₃)=2·Ar(B)+3·Ar(O)=2·11+3·16=22+48=70

б)

Nа₂О

Ar(Nа)=23

Ar(O)=16

Mr(Nа₂О)=2·Ar(Nа)+Ar(O)=2·23+16=46+16=62

#SPJ1