Алюміній оксид масою 40,8 г взаємодіє з хлоридною кислотою. Маса утвореног сол становить 101,46г.

Обчисліть і запишіть масову частку виходу солі від теоретично можливого

Ответы на вопрос

Отвечает Искакова Акбота.

Al2O3 + 6HCl → 2AlCl3 + 3H2O

n(Al2O3) = m(Al2O3) / M(Al2O3) = 40,8 г / 101,96 г/моль = 0,4 моль

n(AlCl3)теор = n(Al2O3) x 2 = 0,4 моль x 2 = 0,8 моль

Масова частка виходу солі (AlCl3) від теоретично можливої може бути обчислена за формулою:

масова частка виходу = m(AlCl3) / m(AlCl3)теор x 100%

масова частка виходу = 101,46 г / (0,8 моль x 133,34 г/моль) x 100% = 95,5%