В результаті спиртового бродіння зі 150 г технічної глюкози утворилося 69 г етанолу. Обчисліть

вміст чистої глюкози у даному зразку технiчної глюкози.​

Ответы на вопрос

Отвечает Артемьев Антон.

Составим реакцию:

х = масса примесей

150 - х          69 г

C6H12O6 = 2C2H5OH + 2CO2

180               92

Отсюда:

150 - х = 180 * 69 / 92

150 - x = 135

х = 150 - 135

х = 15

То есть, масса чистой глюкозы равна 150 - 15 = 135 грамм.

Составим пропорцию для нахождения доли чистой глюкозы в смеси:

150 грамм = 100 процентов

135 грамм = х процентов

х = 135 * 100 / 150 = 90 процентов.

Отвечает Кот Данил.

Ответ:

Оскільки при спиртовому бродінні глюкоза перетворюється на етанол та вуглекислий газ, ми можемо визначити, скільки глюкози було використано, розділивши масу етанолу на його молярну масу та помноживши на мольний коефіцієнт глюкози:

Молярна маса етанолу = 46 г / моль

Мольний коефіцієнт глюкози = 1

Маса етанолу = 69 г

Кількість молей етанолу, утвореного від глюкози = маса етанолу / молярна маса етанолу = 69 г / 46 г / моль = 1,5 моль

Так як 1 моль глюкози утворює 2 молі етанолу, то кількість молей глюкози, яка була використана = 1,5 моль / 2 = 0,75 моль.

Молярна маса глюкози = 180 г / моль

Кількість грамів глюкози, що була використана = кількість молей глюкози × молярна маса глюкози = 0,75 моль × 180 г / моль = 135 г

Отже, вихідна технічна глюкоза містить 135 г чистої глюкози, оскільки весь її вміст був використаний під час бродіння.