СРОЧНО Який об'єм ацетилену утвориться при гідратації 320г кальцій карбіду?


Ответы на вопрос

Отвечает Дашевский Максим.

Ответ:

Об'єм ацетилену, що  утвориться при гідратації 320г кальцій карбіду дорівнює 112 л

Объяснение:

Який об'єм ацетилену утвориться при гідратації 320г кальцій карбіду?

Дано: m(CaC₂)=320г, Vm=22,4 л/моль

Знайти: V(C₂H₂)-?

Розв'язання:

1. Знаходимо молярну масу кальцій карбіду.

M(CaC₂) =Ar(Ca)+2·Ar(C)=40+2·12=40+24= 64 г/моль

2. Кількість речовини CaC₂, що вступила в реакцію:

ν(CaC₂) =m/M=320 г / 64 г/моль = 5 моль

3. Записуємо рівняння хімічної реакції, під формулами речовин вказуємо їх молярне співвідношення яке дорівнює коефіцієнтам.

320 г                                      х л

CaC₂+2H₂O=Ca(OH)₂+C₂H₂

1 моль                                   1 моль

5 моль                                   х моль

4. Складаємо пропорцію.

За рівнянням реакції з 1 моль кальцій карбіду утворюється 1 моль

ацетилену , тоді з 5 моль кальцій карбіду утворюється х моль карбіду:

1 моль CaC₂  - 1 моль C₂H₂

5 моль CaC₂ - х моль C₂H₂

ν(C₂H₂)=(1 моль · 5 моль) / 1 моль = 5 моль

5. Знаходимо об'єм ацетилену:

V(C₂H₂) = ν(C₂H₂)*Vm= 5 моль · 22,4 л/моль = 112 л

Відповідь: 112 л

#SPJ1