Яка маса солі утвориться під час взаємодії 28 г кальцій оксиду з ортофосфатною кислотою?


Ответы на вопрос

Отвечает Убушиева Агни.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CaO) = 28 г

Найти: m(Ca₃(PO₄)₂) - ?

Знайдемо молекулярні маси:

М(CaO) = 40 + 16 = 56 г/моль

М(Ca₃(PO₄)₂) = 40 * 3 + 31 * 2 + 16 * 8 = 310 г/моль

Складемо РХР:

28 г                         х г

3CaO + 2H₃PO₄ → Ca₃(PO₄)₂ + 3 H₂O

n = 1 моль               n = 1 моль

M = 56 г/моль       M = 310 г/моль

m = 56 г                 m = 310 г

28 г (CaO)   -  х г (Ca₃(PO₄)₂)

102 г (CaO) -  310 г(Ca₃(PO₄)₂)

m(Ca₃(PO₄)₂) = 28 * 310 : 56 = 155 г