Визначити масові частки для речовин: Аg2O, H2SO4, Ba(OH2.


Ответы на вопрос

Отвечает Прокофьева Александра.

Ответ:

1. Ag2O:

Молярна маса Ag2O = 2 x 107.87 g/mol + 15.999 g/mol = 231.86 g/mol

Масова частка Ag2O = (маса Ag2O / загальна маса розчину) x 100%

Загальна маса розчину складається з мас Ag2O та маси розчинника (води), тобто:

Загальна маса розчину = маса Ag2O + маса H2O

Оскільки Ag2O не розчиняється у воді, масова частка Ag2O у розчині буде дорівнювати масі Ag2O, що додається до розчинника:

Масова частка Ag2O = (маса Ag2O / (маса Ag2O + маса H2O)) x 100%

Таким чином, якщо, наприклад, маса Ag2O в розчині становить 10 г, а маса H2O - 90 г, то масова частка Ag2O буде:

Масова частка Ag2O = (10 г / (10 г + 90 г)) x 100% = 10%

2. H2SO4:

Молярна маса H2SO4 = 1.008 g/mol x 2 + 32.06 g/mol + 15.999 g/mol x 4 = 98.08 g/mol

Масова частка H2SO4 = (маса H2SO4 / загальна маса розчину) x 100%

Якщо, наприклад, маса H2SO4 в розчині становить 20 г, а маса H2O - 80 г, то масова частка H2SO4 буде:

Масова частка H2SO4 = (20 г / (20 г + 80 г)) x 100% = 20%

3. Ba(OH)2:

Молярна маса Ba(OH)2 = 137.33 g/mol + 2 x 1.008 g/mol + 2 x 15.999 g/mol = 171.34 g/mol

Масова частка Ba(OH)2 = (маса Ba(OH)2 / загальна маса розчину) x 100%

Якщо, наприклад, маса Ba(OH)2 в розчині становить 15 г, а маса H2O - 85 г, то масова частка Ba(OH)2 буде:

Масова частка Ba(OH)2 = (15 г / (15 г + 85 г)) x 100% = 15%