Масова частка Гідрогену в молекулі вуглеводню становить 16,67%.Відносна густина за воднем 36.

Визначте формулу вуглеводню.

Ответы на вопрос

Отвечает Гузиева Анастасия.

Ответ:

Объяснение:

Визначимо масову частку Карбону:

w(С) = 100% - w(Н) = 100% - 16,67% = 83,33%

Знайдемо мольне відношення Гідрогену та Карбону:

x : y = n(C) : n(H) = m(С)/М(С) : m(Н)/М(Н)

n(C) = m(С)/М(С) = 83,33/12 = 6,94

n(H) = m(Н)/М(Н) = (16,67/1) = 16,97

n(C) : n(H) = 6,94 : 16,97

Так як індекси мають бути цілі числа, то розділимо на менше 6,94

і отримаємо  n(C) : n(H) = 1 : 2,4 тепер помножимо на 5 і маємо

n(C) : n(H) = 5 : 12

Найпростіша формула вуглеводню - С5Н12

Відносна густина за воднем 36, тобто молярна маса вуглеводню дорівнює:

М(СxНy) = D(H2) * M(H2) = 36 * 2 = 72 г/моль

Молярна маса вуглеводню, що відповідає простішій формулі дорівнює:

М(С5Н12) = 12 * 5 + 1 * 12 = 72 г/моль

Отже молекулярна формула вуглеводню: С5Н12