Обчислити масу гліцеролу, який утворився при взаємодії достатньої кількості натрій гідроксиду з 670

г триолеїну, що містить 4% домішок.

Ответы на вопрос

Отвечает Косолапов Саша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нC57H104O6) - 670 г

w(домішок) - 4%

Найти: m(C3H8O3) - ?

Знайти масу C57H104O6 без домішок:

m(C57H104O6) = m(р-нC57H104O6) * (100% - w(домішок)) =

= 670 * ( 100% - 4% ) = 643,2 г

М(C57H104O6) = 12 * 57 + 1 * 104 + 16 * 6 = 884 г/моль

М(C3H8O3) = 12 * 3 + 1 * 8 + 16 * 3 = 92 г/моль

СКладемо рівняння:

 643,2 г                                                               х г

C57H104O6 + 3NaOH → 3NaC17H33COO + C3H8O3

n = 1 моль                                                          n = 1 моль

М = 884 г/моль                                                 М = 92 г/моль

m = 884 г                                                           m = 92 г

m(C3H8O3) = 643,2 * 92 : 884 = 66,94 г