2. Який об’єм фтору може прореагувати з 5м 3 метану, якщо продуктом реакції є дифлуорометан?


Ответы на вопрос

Отвечает Hugrov Alex.

Ответ:

Отже, для прореагування з 5 моль метану необхідно 10 моль фтору або 240 л фтору за стандартних умов.

Объяснение:

CH4 + 2F2 -> CF4 + 4HF
для однієї молекули метану потрібно 2 молекули фтору. Таким чином, для прореагування 5 моль метану потрібно 2 * 5 = 10 моль фтору.
V = n * Vm

де V - об'єм речовини, n - кількість речовини, Vm - молярний об'єм.

Молярний об'єм газу можна визначити за формулою:

Vm = V/n

де V - об'єм газу, n - кількість речовини.
кількість фтору дорівнює 10 моль.Якщо припустити, що умови стандартні (температура 0°C і тиск 1 атм), то молярний об'єм дорівнює близько 24 л/моль.
Тоді об'єм фтору можна розрахувати за формулою:

V = n * Vm = 10 моль * 24 л/моль = 240 л

Отже, для прореагування з 5 моль метану необхідно 10 моль фтору або 240 л фтору за стандартних умов.