4. Скільки атомів та молекул містить азот (N2) кількістю речовини 4,5 моль? 5. Обчисліть маси

сполук, якщо кількість речовини кожної з них 0,25 моль. Розрахунки Сполука Na,O HNO₂ 6. Обчисліть об’єм амоніаку NH3 кількістю речовини 3 моль за нормальних умов. Очень срочно!!!! Прошу всё подробно объяснить дам 50 баллов ​

Ответы на вопрос

Отвечает Жумабай Арайлым.

Ответ:

Объяснение:

№4

Знайдемо число молекул N2

Nм(N2) = n(N2) * Na = 4,5 * 6,02 * 10²³ = 27,09 * 10²³ молекул

Мак як молекула азоту двохатомна , то кількість треба збільшити у 2 рази, тобто

N(N2) = 2Nм(N2) = 2 * 27,09 * 10²³ = 54,18 * 10²³ атомів

№5

Молярна маса Na₂O  і HNO₂

М(Na₂O) = 23 * 2 + 16 = 62 г/моль

М(HNO₂) = 1 + 14 + 16 * 2 = 46 г/моль

Знайдемо маси сполук:

m(Na₂O) =  n(Na₂O) * М(Na₂O) = 0,25 * 62 = 15,5 г

m(HNO₂) =  n(HNO₂) * М(HNO₂) = 0,25 * 46 = 11,5 г

№6

V(NH3) = n(NH3) * Vm = 3 * 22,4 = 67,2 л