ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ДАЮ 30 БАЛОВ обчислить об'ем водню (н.у.) який видиляеться внаслидок

взаемодии хлоридной кислоти з магнием килькистю речовини 5 моль

Ответы на вопрос

Отвечает Рутц Софья.

Ответ:

Реакція між хлоридною кислотою (HCl) та магнієм (Mg) дає магній хлорид (MgCl2) та водень (H2):

2HCl + Mg -> MgCl2 + H2

За умови, що 5 моль килькистої речовини (Mg) беруть участь у реакції, маса магнію, який реагує, дорівнює:

маса = молярна маса × кількість речовини

маса Mg = 24.31 г/моль × 5 моль = 121.55 г

Оскільки реакція дає 1 моль водню на 1 моль магнію, то 5 моль магнію породжують таку ж кількість водню:

кількість молей водню = кількість молей магнію = 5 моль

Тепер, щоб обчислити об'єм водню за нормальних умов (н.у.), необхідно використовувати ідеальний газовий закон:

V = nRT/P

де V - об'єм газу (в м3), n - кількість молей газу, R - універсальна газова стала (8.31 Дж/(моль·K)), T - температура газу (в К), P - тиск газу (в Па).

За стандартних умов (н.у.) тиск дорівнює 101 325 Па, а температура дорівнює 273 К. Тому:

V = nRT/P = 5 моль × 8.31 Дж/(моль·К) × 273 К / 101 325 Па ≈ 0.114 м3

Отже, об'єм водню (н.у.), який виділяється внаслідок взаємодії хлоридної кислоти з магнієм килькистю речовини 5 моль, дорівнює приблизно 0.114 м3

Отвечает Московкин Александр.

Ответ:

Надіюсь допомогла)))

Объяснение:

Реакція між хлоридною кислотою (HCl) та магнієм (Mg) дає магній хлорид (MgCl₂) та водень (H₂) згідно з наступною рівнянням:

2HCl + Mg -> MgCl₂ + H₂

За даними умови ми маємо 5 моль речовини Mg. Зверніть увагу, що згідно з рівнянням, 2 моля HCl реагує з 1 моль Mg, тому для реакції необхідно 2 * 5 = 10 моль HCl.

Крім того, за умовами задачі водень утворюється за нормальних умов температури та тиску (NTP). Нормальні умови визначаються як 0 градусів Цельсія (273,15 K) та 1 атмосфера тиску (101,325 кПа).

Оскільки об'єм газу залежить від температури та тиску, ми можемо скористатися ідеальним газовим законом, щоб обчислити об'єм H₂, що утворюється за NTP:

PV = nRT

де P = 1 атмосфера (101,325 кПа), n = 1/2 * 10 = 5 моль (згідно з рівнянням), R = 0,0821 L·атм/(моль·K) - універсальна газова стала, T = 273,15 K (температура за NTP).

Підставляючи ці значення, отримуємо:

V = nRT/P = 5 * 0,0821 * 273,15 / 101,325 = 1,19 л (до двох знаків після коми).

Отже, об'єм водню (H₂) за NTP, що утворюється внаслідок реакції хлоридної кислоти з магнієм килькистю за умов, наданими у задачі, становить близько 1,19 л