Сколько грамм СиО образуется при разложении 28 грамм СОН


Ответы на вопрос

Отвечает Фомин Данила.

Ответ:

Розклад СОН на СиО і Н2О відбувається за наступною реакцією:2COH → SiO + H2OЗ рівняння видно, що в результаті 2 моль сорбітолу утворюється 1 моль СiО.

Знайдемо мольну кількість СОН:n(COH) = m(COH) / M(COH) = 28 г / 90 г/моль = 0,31 мольОскільки 2 моль COH дають 1 моль СiО, тому 0,31 моль сорбітолу дає 0,155 моль СiО. Знайдемо масу СiО:m(SiO) = n(SiO) * M(SiO) = 0,155 моль * 60,08 г/моль = 9,01 г.

Отже, у результаті розкладу 28 г СОН утвориться 9,01 г СiО.