До розчину солi масою 400 г з масовою часткою розчиненої речовини 15% долили 200 мл води. Яка

масова частка солi в новоутвореному розчинi?

Ответы на вопрос

Отвечает Sheviwama Selatyra.

Ответ:

Почнемо з визначення кількості речовини, що міститься в початковому розчині:

400 г * 0.15 = 60 г - кількість розчиненої солі

Після додавання 200 мл води, загальний об'єм розчину становитиме:

400 г + 200 мл = 400 г + 0.2 л = 0.6 л

Оскільки сіль і вода не реагують між собою хімічно, то кількість розчиненої солі залишиться незмінною, а масова частка розчиненої солі в новому розчині буде:

60 г / (400 г + 200 мл) = 60 г / 0.6 л = 0.1 або 10%

Отже, масова частка солі в новоутвореному розчині дорівнює 10%.