Задача 5. Яка маса речовини необхідна для приготування розчину, об'єм якого дорівнює 80 мл, а

масова частка речовини становить 0,12? Густина розчину дорівнює 1,08 г/мл.​

Ответы на вопрос

Отвечает Идиятуллина Аделина.

Ответ:

Для приготування розчину об'ємом 80 мл з масовою часткою речовини 0,12 потрібно 10,368 г речовини

Объяснение:

Яка маса речовини необхідна для приготування розчину, об'єм якого дорівнює 80 мл, а масова частка речовини становить 0,12? Густина розчину дорівнює 1,08 г/мл.​

Масову частку розчиненої речовини в розчині обчислюють за формулою:

ω (речовини) = m (речовини) / m (розчину)

Дано: V(р-ну)=80 мл, ω(р.р.)=0,12, ρ(р-ну)=1,08 г/мл

Знайти: m(р.р.)-?

1. Обчислюємо масу розчину

m(р-ну)=V(р-ну)·ρ(р-ну)=80 мл · 1,08 г/мл = 86,4 г

2. Обчислюємо масу розчиненой речовини в розчині

m(р.р.)=m(р-ну)· ω(р.р.)=86,4 г·0,12=10,368 г

Відповідь: маса речовини 10,368 г

#SPJ1