Із двох розчинів з масовими частками речовини 6% і 80% потрібно приготувати розчин масою 200г з

масовою часткою речовини 9% . Яку масу кожного з розчинів потрібно взяти?

Ответы на вопрос

Отвечает Громова Кристина.
Нехай x - маса першого розчину (6%), а y - маса другого розчину (80%).

Ми маємо наступну систему рівнянь, що відповідає умові задачі:

x + y = 200 (рівняння залежності маси розчину від об'єму)
0.06x + 0.8y = 0.09 * 200 (рівняння залежності маси речовини від маси розчину)

Розв'язавши цю систему рівнянь, ми знайдемо значення x та y, що відповідають масам кожного з розчинів, які потрібно взяти.

Виконавши обчислення, отримаємо:
x = 120 г
y = 80 г

Таким чином, для приготування розчину масою 200 г з масовою часткою речовини 9%, потрібно взяти 120 г першого розчину (6%) та 80 г другого розчину (80%).