Вычистить жестокость воды, если в 140 л воды содержится 16,2 г ионов кальция и 2.92 г ионов магния ​


Ответы на вопрос

Отвечает Котик Даша.

Ответ:

Щоб вирахувати загальну жорсткість води, вам потрібно додати еквівалентні концентрації іонів кальцію (Ca2+) і магнію (Mg2+). Загальна жорсткість води буде вимірюватися в градусах жорсткості (°dH) або міліграмах еквівалентного карбонату кальцію на літр (мг-екв/л).

1. Розрахуйте еквівалентні концентрації іонів кальцію і магнію:

  Еквівалентна концентрація (мг-екв/л) = концентрація (мг/л) / атомна маса іону (г/моль)

  Для іону кальцію (Ca2+):

  Еквівалентна концентрація Ca2+ = 16.2 г / 40.08 г/моль = 0.404 мг-екв/л

  Для іону магнію (Mg2+):

  Еквівалентна концентрація Mg2+ = 2.92 г / 24.31 г/моль = 0.120 мг-екв/л

2. Сумуйте еквівалентні концентрації для отримання загальної жорсткості води:

  Загальна жорсткість води = Еквівалентна концентрація Ca2+ + Еквівалентна концентрація Mg2+

  Загальна жорсткість води = 0.404 мг-екв/л + 0.120 мг-екв/л = 0.524 мг-екв/л

Отже, загальна жорсткість води у вашому випадку складає 0.524 мг-екв/л.

Объяснение: