13. Яка маса ферум(II) нітрату під час взаємодії утвориться нітратної кислоти масою 12,6 г

ферум(II) оксидом?​

Ответы на вопрос

Отвечает Мацеевский Данил.

Ответ:

Дано:

m(FeO) = 12,6 г

m(Fe(NO₃)₂) — ?

Розв'язування:

FeO + 2HNO₃ = Fe(NO₃)₂ + H₂O

m(Fe(NO₃)₂) = n(Fe(NO₃)₂) × M(Fe(NO₃)₂) = n(FeO) × M(Fe(NO₃)₂) = m(FeO)/M(FeO) × M(Fe(NO₃)₂) = 12,6 г ÷ 72 г/моль × 180 г/моль = 31,5 г