Продуктами горіння вуглеводню масою 14,2 г є оксид карбону(4) і вода масою 19,8 г. Який об'єм кисню

було затрачено в процесі горіння?Об'єм обчисліть за нормальних умов.(відповідь:34,72 л) Заранее спасибо)

Ответы на вопрос

Отвечает Веткова Влада.

m(CxHy)=14.2 г

m(H2O)=19.8 г

V(O2)-?

Спочатку визначимо вуглеводень.

СхНу +(0,25у+х) О2=хСО2 +(у/2)Н2О

n (Н2О)= m/M=19,8/18=1,1 моль, кількість моль атомів Н = 1,1*2=2,2 моль,

знаходимо ціле 2,2*10 =22, в молекулі 22 Н, СхН22,Знаходимо С: в 14,2 г ---2,2 г Н= 12 г С( це 1 моль)

Ми збільшували в 10 раз, значить і кількість С також збільшуємо в 10 раз: С10Н22

С10Н22+15,5 О2=10СО2 +11Н2О

n (С10Н22)= m/M=14,2/142=0,1 моль

n( О2)= 15,5 n (С10Н22)=0,1*15,5=1,55 моль О2

V(О2)= n*22,4=1,55*22,4=34,72 л кисню.