1) .         У якій із запропонованих речовин масова частка Гідрогену

найбільша: а) НСІ; б) Н2О; в) КОН. Для речовини Н2О об­числіть відношення мас елементів. 2). Зробіть висновок про здатність атомів утворю­вати прості та складні речовини. Наведіть приклад.

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

1) б

Дано: HCl, H2O, KOH

Знайти: w (H)

рішення:

w (е) = Ar (е) ∙ n (е) \ Mr (в-ва)

Mr (HCl) = 1 + 35,5 = 35,5

Mr (H2O) = 1 ∙ 2 + 16 = 18

Mr (KOH) = 39 + 16 + 1 = 56

Для HCl w (H) = 1 ∙ 1 \ 36,5 = 0,027 = 2,7%

Для H2O w (H) = 1 ∙ 2 \ 18 = 0,11 = 11%                

                  w (О) = 16 ∙ 1 \ 18 = 0,89 = 89%

Для KOH w (H) = 1 ∙ 1 \ 56 = 0,018 = 1,8%

відповідь: більше масова частка водню в Н2О w (H) = 11%

 

2) Атоми одного виду можуть утворювати прості речовини у вигляді аллотропних видозмін і у вигляді простих молекул. Наприклад: О2 - кисню, О3 - озон

Атоми різного виду можуть утворювати різні з'єднання: H2O, KClO3, C6H12O6